Kaynaştırma 1

KWelcome8,5 milyon engelli kardeşimizin, 4 milyonu hiç okula gitmiyor, ne acı değil mi? Unutma, çözümün parçası değilsen, sorunun parçasısındır. Bu rakamlardan hepimiz suçluyuz.

Bir arada olunması için engel var mı?
Var olarak görülenler kaldırılamaz mı?
Engelsiz çocuklu Aileler: çocuklarımız artık evden çıkmak engelsiz kardeşleriyle aynı okulda okumak istiyor,
Engelli çocuğu olan aileler: çocuklarınızın sesini dinleyin, topluma entegrasyonları için onları okula yollayın, üşenmeyin, korkmayın, hakkınızı arayın ve sistemi zorlayın, birlikte zorlayalım. EVLATLARINIZ İÇİN BUGÜNE KADAR eğitim alması için NE YAPTIYSANIZ BUNDAN SONRA 2 KATINI YAPIN.

Biz aileler sistemi zorlamadığımız için koskoca İzmir de özel eğitim sınıfı olan okulları sayın dediğimizde, yarım saat düşünen eğitim sistemini kabul etmemiz mümkün değil. Tam Kaynaştırma esastır fakat Özel Eğitim sınıfına gitmesi gereken çocuklarımız evde hapis.

Devlet okullarının parası yokmuş, o yüzden özel eğitim sınıfı açamıyorlarmış, “kuyruklu yalan” amaçları sizleri ve yavrularımızı istememeleri. Sosyal Devlet gereğini yapmalı ve çocuklarımız okullu olmalı, İzmir de okula almamak adına çalışan tüm yetkililer sayfamızda afişe edilecek (gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra) ve Milli Eğitim Bakanlığına bildirilecek.

Durumdan mutluysan yüreğinde o gücü bulamıyorsan lütfen sayfamızdan ayrıl. Biz bizle olanların yürekli insanlar olduğuna inanıyoruz.